اخبار مهم
Home / اخبار محیط زیست و گردشگری / همه چیز درباره شهادت رئیس اداره محیط زیست بهاباد+عکس
39796_922.jpg

همه چیز درباره شهادت رئیس اداره محیط زیست بهاباد+عکس

به گزارش پارس تمپ به نقل از زیست بوم:

زیست بوم: محیط‌بان علی‌اکبر قنبری‌زاده، رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهاباد از توابع استان یزد در درگیری با اشرار به شهادت رسید.
به گزارش زیست بوم و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد، علی‌اکبر قنبری‌ زاده، رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهاباد صبح امروز درحین گشت وکنترل مناطق تحت مدیریت این شهرستان در درگیری با اشرار درحد فاصل بهاباد و اردکان به شهادت رسید.
شهیدعلی اکبر قنبری زاده متولد ۱۳۵۱ وسابقه ۲۰ سال خدمت در سازمان محیط زیست را داشت، وی شهریور ۹۴ موفق شد با نصب یک دستگاه دوربین تله‌ای برای نخستین بار از یک قلاده یوزپلنگ در منطقه شکار ممنوع کمکی بهاباد تصویربرداری کند.
این خبر که موجی از غم و اندوه را در میان علاقمندان به محیط زیست ایجاد کرد با توضیحات  سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست تکمیل شد.
سرپرست معاونت محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط‌زیست که از غرفه خبرگزاری مهر در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها بازدید می کرد گفت: همکار ما محیط‌بان قنبری که ریاست واحد محیط‌زیست شهرستان بهاباد در استان یزد را بر عهده داشت، صبح امروز همراه با نیروی انتظامی جهت پیگیری موضوعی که احتمالاً مرتبط با قاچاق بود، به مأموریت اعزام شد و در حین مأموریت طی درگیری با اشرار، به درجه رفیع شهادت نائل شد.
حمید ظهرابی افزود: اشراری که در این درگیری دخیل بودند، دستگیر شده و تعدادی به هلاکت رسیدند.
وی ادامه داد: این اتفاق یکی دیگر از جنبه‌های فعالیت محیط‌بانان را نشان می‌دهد. من سال‌هاست که در حوزه محیط طبیعی کار می‌کنم، بیش از دهها بار درگیری محیط‌بانان و اشرار و قاچاقچیان اتفاق افتاده و این سومین یا چهارمین محیط‌بانی است که اطلاع دارم طی درگیری با اشرار به شهادت رسیده است.
سرپرست معاونت محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط‌زیست تأکید کرد: این مسئله نشان می‌دهد محیط‌بانان علاوه بر حفظ حیات‌وحش و طبیعت کشور، در تأمین امنیت کشور هم نقشی مهم و بسزا دارند، چرا که بخش‌های مهمی از مناطق بیابانی کشور تنها توسط محیط‌بانان، حفاظت و بازرسی می‌شود.

سایت خبری محیط زیست پارس تمپ